ULAŞIM

ADRASAN ULAŞIM ALTERNATİFLERİ

Antalya’dan 95 kilometre uzaklıktaki Adrasan’a Kemer üzerinden gidilebiliyor. Kemer’i geçtikten sonra yaklaşık 55 kilometre süren yolda sırasıyla Çamyuva, Phaselis ve Tekirova’yı geçip Olimpos-Çavuşköy sapağından sola dönülmektedir. Buradan sonra 23 kilometrelik bir yol katedip Adrasan koyuna ulaşabilirsiniz. Akdeniz Üniversitesi tesisleri Adrasan koyuna gelmeden önce kent merkezi girişindeki sapağın solunda bulunmaktadır. Yol üzerindeki levha ve yönlendirmeler size kolaylık sağlayacaktır. Tesise Antalya Havalimanı’ndan yaklaşık 1 saat 45 dakikalık bir yolculukla ulaşılabilmektedir.

ÖZEL ARAÇLA ULAŞIM: Özel arabanızla geliyorsanız Antalya’dan Kemer istikametine gidilmeli, Kemer’i geçtikten sonra Tekirova’ya ulaşılmalıdır. Tekirova’yı da geçtikten sonra yolun solunda 1. tabela olan Olympos, Adrasan tabelasını göreceksiniz buraya sapmadan devam ediniz. Sağdaki Petrol ofisini geçtikten sonra Adrasan tabelası göreceksiniz bu sapaktan yeni açılan yolla Adrasan’a deniz yönüne uzanan 8 km’lik asfalt bir yolla rahat bir şekilde ulaşacaksınız. Bu yoldan Adrasan girişine geldiğinizde yolun solunda Akdeniz Üniversitesi Avrupa-Akdeniz Gençlik Eğitim ve Dinlenme Tesisi’ni göreceksiniz.

 

HAVALİMANI’NDAN ADRASAN’A ULAŞIM SEÇENEKLERİ

Havalimanı’ndan Adrasan’a otobüs yolu ile iki farklı ulaşım seçeneği bulunmaktadır. Havalimanı’ndan Adrasan merkezine direkt sefer yapan otobüs firması bulunmadığından aktarmalı bir şekilde Adrasan’a ulaşım sağlanabilmektedir. Ancak bazı havayolu şirketleri yaz döneminde belirli saatlerde Kemer ve Kumluca’ya ücretli servis sağlamaktadır. Kemer’e giden servise binildiğinde Kemer girişinde inilecek ve aynı yol üzerinden geçen Kumluca otobüslerine binilecektir. Daha sonra Adrasan yol ayrımında inmeniz ve bu yol ayrımından taksi veya dolmuşlarla tesise ulaşmanız gerekmektedir.. Kumluca servislerine bindiğinizde ise direkt olarak Adrasan yol ayrımında inip buradan taksi veya dolmuşlarla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı’ndan kalkan bu özel servislere binilemediği taktirde 600 nolu belediye otobüsü kullanılarak önce Antalya Otogarı’na ulaşılmalıdır.

 

OTOGAR’DAN OTOBÜSLE ADRASAN’A ULAŞIM: Otobüs ile geliyorsanız Antalya otogarında indiğinizde hemen yan binada bulunan ilçeler terminalinde Adrasan Tur bulunmaktadır. Yazın günde 3 kez Adrasan’a servisi vardır. Otobüs görevlisine Adrasan kent merkezi girişinde bulunan Akdeniz Üniversitesi tesislerinde ineceğinizi söylemeniz yeterlidir.

Bu saatleri yakalayamadığınızda otogarda ilçeler terminalinden her yarım saatte bir Kumluca ilçesi servisleri (Çiçek Tur) kalkıyor. Bunlardan birine binip Adrasan yol ayrımında inmeniz yeterli. Buradan isterseniz taksiyle, isterseniz her saat başı kalkan Adrasan Tur servisleriyle tesise gelebilirsiniz.

ADRASAN’IN DİĞER İLLERE OLAN MESAFELERİ

  • Antalya, Adrasan arası 94 kilometre olup, araçla ortalama 1 saat 50 dakika sürmektedir.
  • Ankara, Adrasan arası 631 kilometre olup, araçla ortalama 9 saat sürmektedir.
  • Eskişehir, Adrasan arası 536 kilometre olup, araçla ortalama 7 saat sürmektedir.
  • Karaman, Adrasan arası 438 kilometre olup, araçla ortalama 8 saat 30 dakika sürmektedir.
  • Konya, Adrasan arası 402 kilometre olup, araçla ortalama 6 saat 20 dakika sürmektedir.
  • İzmir, Adrasan arası 497 kilometre olup, araçla ortalama 7 saat 50 dakika sürmektedir.
  • Kocaeli, Adrasan arası 728 kilometre olup, araçla ortalama 10 saat 10 dakika sürmektedir.
  • Kayseri, Adrasan arası 712 kilometre olup, araçla ortalama 10 saat dakika sürmektedir.
  • Bursa, Adrasan arası 640 kilometre olup, araçla ortalama 9 saat sürmektedir.
  • İstanbul, Adrasan arası 812 kilometre olup, araçla ortalama 12 saat sürmektedir.